Metalo konstrukcijų pramoninių pastatų pranašumai

Statybų sektoriui labai didelę reikšmę turi tinkamų bei pačios geriausios kokybės medžiagų parinkimas bei naudojimas, kadangi statomi objektai turi būti ilgaamžiai, patvarūs bei geros kokybės. Statybose labai plačiai naudojamas metalas, kuris dėl savo technologinių bei fizinių savybių leidžia įmonėms įgyvendinti įvairius statybinius projektus. Pramonei sparčiai besivystant ir tobulėjant, atsiranda įvairių metalo alternatyvų, kurios praplečia medžiagų parinkimo galimybes. Metalo konstrukcijų pramonės vystymosi pradžioje pastatų gamintojai pasirinkdavo bendradarbiauti su vietiniais statybos rangovais, kad atstovautų savo gaminiams. Toks gamintojo ir rangovo bendradarbiavimo modelis buvo svarbiausias ir unikaliausias sėkmingos pramonės kūrimo elementas. Šiomis dienomis gi, vykstant globalizacijos procesams visame pasaulyje, bendradarbiavimo galimybės geografiškai išsiplėtė ir pranoko bet kokius pramonės atstovų lūkesčius.


Norint geriau suprasti metalo konstrukcijų pramoninių pastatų rinką, svarbu prisiminti kai kuriuos istorinius faktus: augant plieno rinkai Šiaurės Amerikoje, inžinieriai pradėjo naudotis plieninių konstrukcijų teikiamomis galimybėmis ir sąnaudų pranašumais. Plieno stiprumas ir mažesnė kaina greitai padidino plieno populiarumą statant žemės ūkio produktams skirtus gaminius, pavyzdžiui, grūdų dėžes. Per Antrąjį pasaulinį karą skubus sandėliavimo konstrukcijų ir kareivinių poreikis greitai perkėlė metalines plokštes ir komponentus į metalinių pastatų sistemų kūrimo pradžią. Šie ankstyvieji metaliniai pastatai galėjo būti greitai pagaminti, lengvai nugabenti į reikiamą vietą ir greitai pastatyti. Po karo šių statybos metodų pranašumai peraugo iš karui skirtų metalinių konstrukcijų gaminių į pramoninius bei žemės ūkio pastatus.
Tobulėjant pastatų poreikiams, keitėsi ir metaliniai pastatai. Šiais laikais metaliniai pastatai yra gerai įrengti, kad atitiktų tvarių ir energiją taupančių konstrukcijų paskirtį.


Metalinių pastatų rinkos augimą ir sėkmę lėmė daug veiksnių, tačiau svarbiausi buvo gamintojų ir rangovų santykiai bei partnerystė. Todėl turtinga bendradarbiavimo istorija padėjo metalo konstrukcijų pastatams įgyti pripažinimą kaip geriausiam sprendimui, siekiant surasti efektyviausių energiją taupančių ir sąlyginai pigių pastatų variantų.


Pastaraisiais metais Lietuvoje, kaip ir kitose šalyse, metalo konstrukcijų industrija vis labiau plečiasi ir auga. Tai liečia ne tik pramoninius objektus, bet ir įvairius žemės ūkio paskirties statinius, pvz. angarų gamybą. Dėl unikalių metalo savybių – lankstumo, elastingumo, patvarumo ir tvirtumo, jo panaudojimo galimybės yra labai plačios.


Metalo konstrukcijų pramoniniams pastatams esminiai privalumai yra sekantys:
Universalumas, tad galima sukurti ir pagaminti įvairias formas;
Tvirtumas, padeda atlaikyti dideles apkrovas;
Ilgaamžiškumas;
Paprastesnis transportavimas ir montavimas;
Nesudėtingos konstrukcijos pamatų sumontavimas;
Paprastas remonto ir rekonstravimo procesas;
Lengvai pakeičiamos konstrukcijų detalės.


Vienu optimaliausiu pramoninių statinių variantu įvardijama metalo karkaso konstrukcija. Tai leidžia įgyvendinti kokybiškus pramoninius projektus – nuo dirbtuvių, angarų, grūdų elevatorių iki gamyklų, logistikos ir sandėliavimo centrų, atliekų perdirbimo centrų ir biurų. O svarbiausia, metalo konstrukcijų pramoninių pastatų statyba atveria galimybes greičiau ir pigiau įgyvendinti įvairius projektus.


Bendrovė GISAS INDUSTRY siūlo metalo konstrukcijų gamybos, montavimo, remonto bei priežiūros paslaugas. Bendrovės specialistai griežtai laikosi visų saugumo reikalavimų bei normatyvų, tad galime garantuoti, kad mūsų metalo konstrukcijos yra saugios, patikimos ir ilgaamžės.