Statybos pramonės tendencijos 2022/2023 m.

Šiandieniniai pasaulio ekonomikos svyravimai stipriai įtakoja įvairias sritis, tad ne išimtis čia ir statybų pramonės sektorius. Remiantis paskutinių kelių metų situacija bei patirtimis, galime akcentuoti kai kurias įžvalgas 2022/2023 metams.
Viena pagrindinių priežasčių, kodėl traukėsi kai kurios pramonės šakos, tapo Covid-19 pandemijos įtaka visose srityse. Pradėti projektai 2019/2020 m. buvo nustumti kaip ateities projektai, o kai kurie iš jų buvo įšaldyti ir sustabdyti. Dalis įmonių, nepaisant nežinomybės ir netikrumo, visgi užbaiginėjo pradėtus darbus. 2022 m. pradžioje vis dar buvo neaišku, kaip visos rinkos stosis ant kojų. Ir čia prasidėjo karas tarp Rusijos ir Ukrainos, dar labiau įnešęs chaoso ir apribojimų visose srityse.
Dėl mažėjančių lankytojų skaičiaus tiek pandeminiu laikotarpiu, tiek prasidėjusio karo fone, ne vienas pramoninis komercinis objektas buvo pertvarkytas į gyvenamuosius pastatus arba biurus, tad statybų sektorius pamažu adaptavosi prie rinkos pokyčių ir surado naujų kelių ir galimybių.


Lietuvos statybų pramonės sektorius dėl besitęsiančio nuotolinio darbo ir kelionių apribojimo 2022 m. vis labiau didino savo skaitmenines investicijas: efektyvumo didinimas ir konkursų supaprastinimas tapo esmine pokyčių dalimi statybos pramonės sektoriuje.


Visų tipų skaitmeniniai įrankiai (statybos objektų 3D spausdinimas, išmaniosios pastatų inžinerinės sistemos, automatizuotas statybos mašinų valdymas ir kt.) didina statybos pramonės įmonių galimybes savo klientams pasiūlyti sklandų išteklių valdymo, apskaitos ir saugos sistemų veikimą. Tai leidžia skirtingoms komandoms ir toliau dirbti derinant veiksmus ir planuojant darbus, net kai jos fiziškai negali būti kartu. Technologijų bei programinės įrangos įtaka nenuginčijamai ryški ir esminė: skaitmeniniai projektai, jų analizė bei sprendimai leidžia siekti kuo geriausių galutinių rezultatų. Inovatyvios skaitmeninės technologijos didina statybų efektyvumą, leidžia visoms statybos pramonės grandims kuo geriau pasiruošti ir įgyvendinti projektinius sprendimus. Sunkumai statybos pramonėje, kaip ir kitose srityse – puiki proga inovacijoms atsirasti ir įsitvirtinti.


2022/2023 m. ir toliau matysime įvairių inovatyvių priemonių taikymą statybos pramonės sektoriuje. Deja, pandemija bei karas Ukrainoje išryškino ir problemas, susijusias su pasaulinėmis medžiagų tiekimo grandinėmis: buvo paveiktas daugelis pagrindinių statybinių medžiagų, įskaitant betoną, medieną, aliuminį ir plieną, pristatymas. Dėl medžiagų vėlavimo taip pat padaugėjo ir projektų vėlavimų, o tai, žinoma, turėjo įtakos statybos pramonės įmonių pajamoms. Didžiąja dalimi projektai vėluoja dėl ilgesnio jų vykdymo laiko, esant statybinių medžiagų trūkumui. Stebimas ir ryškus statybos medžiagų bei įrangos kainų augimas, staigus dujų kainos šuolis bei augantys atlyginimai. Visuotinis medžiagų tiekimo grandinės sutrikimas paveikė ir pakoregavo įvairių statybos objektų užbaigimą.


Skaičiuojama, kad statybų sektorius visame pasaulyje vidutiniškai generuoja 6 % BVP , o Europoje – 9 %, todėl net ir sunkiausiomis ekonominėmis sąlygomis statybų sektoriaus plėtra vyks, didėjant gyventojų skaičiui bei augant rinkoms.
GISAS INDUSTRY bendrovė, sukaupusi didelę patirtį statybos, laivų statybos, laivų remonto, metalurgijos, mašinų gamybos, naftos ir dujų, chemijos, automobilių gamybos srityse, siūlo aukštos kokybės paslaugas už konkurencingą kainą. Mes ieškome individualių sprendimų, suteikiame darbų kokybės garantijas bei remiamės kvalifikuotų specialistų patirtimi.